19/12/2022

Otsimo: Özel Eğitim Oyunları

ile Arfbot

Otsimo otizm spektrum bozukluğu, down sendromu ve öğrenme zorlukları yaşayan çocukların eğitimine evde destek vermek için çocuk psikologları ve eğitmenler gözetiminde geliştirilmiş, uluslarası sertifikalı ve ödüllü bir eğitici oyun uygulamasıdır. Harfler, sayılar, renkler, hayvanlar ve eşyalar gibi temel bilgilerin, öğrenme güçlüğü ve odaklanma sorunu yaşayan çocuklara ‘Uygulamalı Davranış Analizi’ tekniği ile geliştirilen seçme, eşleştirme, sıralama, çizme ve sesli oyunlar aracılığı ile öğretilmesi amaçlanır. Otsimo’daki oyunlar uygulamalı davranış analiz terapi tekniğine uygun olarak hazırlandığı için gönül rahatlığıyla; down sendromu, otizm spektrum bozukluğu, asperger sendromu, dikkat dağınıklığı, dikkat eksikliği, konuşma zorluğu ve afazi sahibi çocuklar tarafından kişisel gelişim eğitimi olarak oynanabilir.

“Ana Ekran” bölümünden çocuğunuzun karnesini ve uygulama hakkındaki en yeni bilgileri alabilir, “Eğitim” bölümünden özel olarak oluşturulmuş evde otizm eğitimi hakkında bilgilere ulaşabilir, “Oyunlar” bölümünden yeni oyunlar ekleyebilir ve var olan oyunların ayarlarını değiştirebilir, “Ayarlar” bölümünden uygulamalar hakkındaki bütün ayarlara ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu “Otsimo: Özel Eğitim Oyunları” gibi çocuklar ve ebeveynler için eğlenceli ve yaralı diğer tüm içeriklere arfbot.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Tamamen ücretsizdir.

Diğer blog yazılarınız için; tıklayınız.