22/03/2021

Yarışma Finali: ArfBot Youtube Kanalında

ile Arfbot

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, GARAJ Girişimcilik Merkezi, Dijital Çağ Atölyesi, SAMM Teknoloji ve Arabamiyika katkılarıyla ArfBot.com tarafından düzenlenen Arfbot Oyun Kodlama Yarışması’nın 27/02/2021 tarihinde iki ayrı yaş kategorisinde (8-10 yaş ve 11-14 yaş) gerçekleştirilen final etkinliği kesintisiz bir şekilde video paylaşım sitesi YouTube.com üzerinden kamu ile paylaşılmıştır.

Oynatma listesini izlemek için lütfen tıklayınız.

Yarışmanın web sitesindeki zaman çizelgesinde de belirtilen ön eleme sürecinde, yarışma jürisi tarafından verilen toplam puanlarda iki ayrı yaş kategorisinde en yüksek puanları alarak çevrim içi ortamda yapılan finale davet edilen katılımcılar finalde oyunlarını jüri karşısında tanıtmışlardır. 27/02/2021 tarihindeki finalde adaylar, yarışma jürisinin 85 üzerinden verdiği ön eleme puanlarına ek, 15 maksimum sunum puanını almak için çaba sarf etmişlerdir. Gerçekleştirilen final etkinliği neticesinde dağıtılan ödüller sahiplerini bulmuştur.

8-10 Yaş Kategorisi Ödülleri;
1. Mustafa Şen – Asus Dizüstü Bilgisayar
2. Irmak Nisa Turan – Raspberry Pi 400 Bilgisayar
3. Elif Yağmur Dürü – Raspberry Pi 4 Başlangıç Seti
4. Mert Can Aydıner – Sanal Gerçeklik Gözlüğü
5. Ayşe Nilsu Kocaer – Arabamıyıka.com Hediye Çeki

11-14 Yaş Kategorisi Ödülleri;
1. Mert Delibalta – Apple MacBook Air Bilgisayar
2. Müberra Sevim Sürücü – Raspberry Pi 400 Bilgisayar
3. Ege Atalay – Raspberry Pi 400 Bilgisayar
4. Ulaş Gölbaşı – Sanal Gerçeklik Gözlüğü
5. Nuriddin Kamol – Arabamıyıka.com Hediye Çeki

Güvenli internetin sembol karakteri “ArfBot” temalı arcade oyununu, yarışma dokümanında belirtilen kriterlere uygun bir şekilde kodlayıp göndererek yarışmaya başvuru yapan tüm katılımcılara gösterdikleri yoğun ilgi için teşekkür ederiz.

Katılımcıların büyük bir kısmının yarışma dökümanını dikkatlice okuyup temayı doğru aktaran oyunlar kodlaması, yarışmanın amacına ziyadesiyle ulaştığının göstergesi olmuştur. Bu vesile ile tüm çocuklarımıza hem güvenli internet hem de kodlama konularında bilinç ve farkındalık kazandırdığımızı umut ederiz.

Pandemi döneminde ekran ile kurdukları ilişki ile doğru orantılı olarak oyun bağımlılıkları artan çocuklarımızı, teknoloji tüketiciliğinden oyun üreticiliği noktasına taşımaya gayret gösteren yarışmamızın oluşturduğu sosyal faydanın büyüyüp çoğalması temennisiyle…

En yakın zamanda yeni etkinliklerimizle alakalı sizleri bilgilendirmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Açıklayacağımız sürprizlerimiz için takipte kalmanızı öneririz.

Yarışmadan sonra da “çocuk dostu, akıllı, ücretsiz ve güvenli Türkçe arama motoru ArfBot’u” takip edeceğinizi umut eder, sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

Arfbot.com Ekibi | Çocuklara Özel Arama Motoru ©

#arfbot #dijitalçağatölyesi #sammteknoloji #tobbetü #arabamiyika #garajgirişimcilikmerkezi #geleceğiüretenler